تبلیغات
وبلاگ NaziCenter - دلیل قاطع صلح طلبی هیتلر(بمب اتم نازی ها)


بدون تردید هیتلر یکی از صلح طلب ترین سیاستمداران تاریخ بوده است. پیش از جنگ جهانی دوم، او از لهستان درخواست کرد تا مشکلات مرزی را منصفانه حل کنند و حتی پذیرفت که تمام دالانی که پس از پایان جنگ جهانی دوم از آلمان جدا شده بود را به لهستان بدهد، اما لهستانی ها با بسیج عمومی و آماده باش ارتش خود، عملا به آلمان اعلان جنگ دادند و هیتلر را ناچار به آغاز جنگ کردند.
در طول عملیات جنگی در لهستان، پس از پیروزی بر لهستان، پس از پیروزی بر فرانسه و در هر نقطه دیگری که هیتلر توانست، پیشنهادات صلح خود را ارائه داد، اما بریتانیایی ها، امریکایی ها و کمونیست های جنگ طلب ان ها را رد کردند.

در این نوشتار، به موضوعی پرداخته می شود که صلح طلب بودن هیتلر در آن اثبات می شود. در این نوشتار بخشی از کتاب «جنگ ناشناخته» به قلم اوتو اسکورتسنی قرار گرفته است. اوتو اسکورتسنی یک افسر اس اس بود که شگفت انگیز ترین عملیات های کماندویی در جنگ جهانی دوم -از جمله نجات موسولینی از زندان- را رهبری کرد.
در سال 1944 که اسکورتسنی برای تدارک عملیات گریفون نزد هیتلر رفته بود. او پیشتر سخنانی درباره جنگ افزار های سری و پیشرفته آلمان شنیده بود و از جمله دکتر گوبلز در این زمینه سخنانی گفته بود. زمانی که اسکورتسنی با هیتلر گفتگو می کند، هیتلر نیز از تسلیحات پیشرفته سخن می گوید و این مساله باعث می شود که اسکورتسنی با هیتلر وارد گفتگویی درباره بمب اتم بشود.اتو اسکورتسنی درباره این گفتگو این چنین نوشته است:

وقتی به قرارگاه کل رسیدم، به من گفتند هیتلر بیمار و بستری است، با وجود این مایل است فورا با من گفتگو کند. تصور می کنم یکی از معدود دیدار کنندگان یا شاید تنها دیدار کننده ای بودم که پیشوا در بستر بیماری پذیرفت. قیافه هیتلر بسیار تغییر کرده، لاغر شده ولی ذهنش همچنان روشن و تیز بود. از اینکه مرا در چنین حالتی می پذیرد معذرت خواست و خواهش کرد که در کنار بسترش بنشینم. آنگاه هدف های استراتژیکی و تاکتیکی حمله آردن و تصور ذهنی خود را از عملیات گریفون به سرعت برایم تشریح کرد. در برابر خود مردی را می دیدم که حتی الامکان از زینت و تجملی که می گفتند به او شخصیت می دهد عاری بود. به تدریج که صحبت می کرد از صدای کلفت ولی متعادل و آرام او قدرتی تلقینی ناشی می شد که نظیر آن را کمتر دیده بودم. اظهار داشت که به رقم همه خیانت ها و بی لیاقتی ها، سرانجام ارتش آلمان به پیروزی دست خواهد یافت. حمله آلمان موفق خواهد شد و در ضمن «سلاح هایی با تکنیک جدید و واقعا انقلابی دشمن را به کلی غافلگیر خواهد کرد.»
بی درنگ در ذهن خود بین آنچه درباره نروژ می دانستم، سخنرانی ها و مقالات دکتر گوبلز و مطالبی که پیشوا به من گفت ارتباط برقرار کردم. خود به خود و بدون آنکه هیتلر سوالی کرده باشد، گفتگو از شایعاتی کردم که درباره اکتیویته مصنوعی و استفاده احتمالی آن رواج داشت. هیتلر نگاه درخشان و تب دارش را به من دوخت و گفت: «اسکورتسنی، می دانی که اگر انرژی ای که از تشعشعات اتمی مصنوعی آزاد می شود به عنوان جنگ افزار مورد استفاده قرار گیرد، پایان کره زمین خواهد بود؟»
- [اسکورتسنی:] اثرات آن می تواند وحشتناک باشد.
- [هیتلر:] همین طور است. فرض کنیم که این تشعشعات اتمی بتواند تحت کنترل قرار گیرد و سپس به عنوان جنگ افزار به کار رود، باز اثرات آن به منتها درجه وحشتناک خواهد بود. در گزارش دکتر تت خواندم که تنها یکی از این بمب هایی که رادیو اکتیویته اش تحت کنترل قرار دارد، قدرت تخریبی اش از لحاظ تئوری معادل سنگ های آسمانی که در آریزونا، سیبری و نزدیکی دریاچه بالکان سقوط کرده اند، خواهد بود؛ یعنی در شعاع پنجاه کیلومتری هر موجودی زنده ای، نه تنها انسانی بلکه حیوانی و گیاهی را نابود خواهد کرد و این پایان جهان خواهد بود. وانگهی، چگونه می توان این راز را پنهان نگه داشت؟ غیر ممکن است. نه، هیچ ملتی، هیچ گروهی از افراد متمدن وجدانا نمی تواند چنین مسئولیتی را به عهده بگیرد. اگر به عنوان معامله متقابله نیز دست به چنین کاری بزند، خودش نابود خواهد شد. تنها اقوامی نظیر آنهایی که در آمازون علیا و سوماترا زیست می کنند، شانس زنده ماندن خواهند داشت.
این اظهار نظر هایی که پیشوا کرد شاید تنها یک دقیقه طول کشید. اما وقتی در اوت 1945، که به تازگی بازداشت شده بودم، آگاه شدم که دو بمب اتمی بر روی هیروشیما و ناگازاکی پرتاب شده است- آن هم بی نتیجه، چون امپراتوری ژاپن قبلا شرایط صلح را از امریکا پرسیده بود- بی اختیار به یاد این یک دقیقه افتادم.

برچسب ها: اخلاق هیتلر ، صلح طلبی هیتلر ، هیتلر و بمب اتم ، بمب اتم هیتلر ، تحقیقات هسته ای نازیها ، هیتلر ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر